Wystawa Krzysztofa Zaremby – “Widziałem w Bombaju”

Kwiecień 16th, 2010

fot.Krzysztof Zaremba

Fotografie w szlachetnej technice gumy można zobaczyć w Galerii Ciasnej w Jastrzębiu-Zdroju. Swoje prace z cyklu pt. “Widziałem w Bombaju” zaprezentuje Krzysztof Zaremba.

Od Autora: “nosząc na sobie piętno artyzmu, nie ma nic wspólnego z szablonową fotografią, która pomimo najlepszego wykonania pozostaje zawsze zimną i martwą treścią”
“Brewiarzyk fotograficzny” Wiktor Wołczyński,Lwów, 1903.

Krótko o mnie : urodzony w Toruniu 1955. Chętnie odwiedzam moje miasto, na pewno po części ukształtowało moją wrażliwość. Następne 7 lat żyłem w Warszawie. Następne 20 w Duesseldorfie – w tym okresie byłem w Indiach, a właściwie tylko w Bombaju. Chętnie wracam do tych zarejestrowanych wspomnień ,przedłużając niekończącą się podróż.
Po powrocie  z Niemiec wylądowałem w Gdańsku gdzie założyłem rodzinę i pracowałem jako fotograf. Fotografię pokochałem na dobre, gdy sam w ciemni obrabiałem zdjęcia.

Może właśnie dlatego technika “gumowa” przypadła mi tak do serca, bo samemu można wpłynąć na całokształt obrazu. Robiąc gumy wracam w tamten świat, niezależnie od nastrojów mnie otaczających. Gumy robię od około 30 lat. Czasami biorę udział w zbiorowych wystawach.
Wystawa ta jest pierwszą indywidualną prezentacją moich prac.
Zapraszam do obejrzenia i spotkania się z moimi wspomnieniami.

Krzysztof Zaremba

Miejsce wystawy: Galeria Ciasna, Jastrzębie Zdrój, Katowicka 17

Wystawa czynna: 15 kwietnia 2010 – 07 maja 2010

Źródło:  www.swiatobrazu.pl

Kilka praz z wystawy:

fot.Krzysztof Zaremba

fot.Krzysztof Zaremba

fot.Krzysztof Zaremba

fot.Krzysztof Zaremba

fot.Krzysztof Zaremba

No comments yet.