Warsztaty z techniki gumy dwuchromianowej odbyły się w Radomiu.

Czerwiec 20th, 2012

 

warsztaty gumy

W ostatni weekend w Domu Kultury “IDALIN” w Radomiu odbyły się warsztaty poświęcone gumie dwuchromianowej. W spotkaniu wzięło udział kilku przyjaciół, pasjonatów fotografii, a w szczególności technik alternatywnych.  Dla jednych było to pierwsze spotkanie z tą techniką, dla innych kolejne, ale najważniejsze, że wszyscy bawili się nieźle.  Zaczęło się jak zwykle od podstaw – klejenia papieru i przygotowywania negatywów, które sporządzane były w sposób klasyczny na srebrowych błonach graficznych. Potem było już tylko wałkowanie, wałkowanie, wałkowanie… naświetlanie i wywoływanie.

Na brak słońca nie narzekaliśmy (chociaż w rezerwie czekało solarium), oczywiście nie dla poprawienia swojej opalenizny, ale dla naświetlania stykowego prac gumowych. Dlatego, w rytmach nieco wakacyjnych, możecie obejrzeć sobie jak pracowaliśmy. Warsztaty z tej techniki będą się odbywać cyklicznie, przynajmniej raz w miesiącu.

 

Filmik, trwający 5 minut do obejrzenia tutaj:

Piotr Mazur

 1. Kwiecień 9th, 2013 at 22:48
  Reply | Quote | #1

  Czołem, bardzo ciekawa technika i interesujący film. Czy orientujesz się czy niejaki Norman Maclaren nie korzystał z tych “gum” przy produkcji swoich filmów?

  Pozdrawiam:)

 2. Kwiecień 9th, 2013 at 22:57
  Reply | Quote | #2

  Niestety nie mam takiej wiedzy. Pozdrawiam :)