Tomasz Mościcki

Update: Marzec 21st, 2010

fot. Stanisław Ekier

Tomasz Mościcki (ur. 1965) krytyk teatralny, dziennikarz, artysta fotografik. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Publikuje regularnie w codziennej prasie i pismach specjalistycznych. Od 1990 roku związany jest również z Polskim Radiem.
Fotografią zajmuje się od 1980 roku, jego specjalnością jest krajobraz rejestrowany w technice czarno-białej, a także przetwarzanie klasycznej fotografii monochromatycznej w rzadko już dziś spotykanych technikach szlachetnych. W swojej pracy wykorzystuje stosowaną na przełomie wieków technikę gumy dwuchromianowej, nadającą fotografiom niepowtarzalny wygląd, czyniącą z nich jednostkowe, niemożliwe do powtórzenia dzieło sztuki.
Tomasz Mościcki wystawiał swoje prace w galeriach w Polsce (Warszawa, Kraków, Zamość, Zielona Góra), a także poza granicami kraju: w USA, Wielkiej Brytanii, w Holandii i na Cyprze. W roku 2000 przygotował wystawę poświęconą Grabarce, najważniejszemu sanktuarium polskiego prawosławia. Wystawa ta jest fragmentem zamierzonego na kilka lat projektu zdokumentowania wschodniej ściany Polski. Fotografie te były również prezentowane w listopadzie 2000 ubiegłego roku w Hiszpanii oraz w grudniu 2001 w Nikozji.
W styczniu 2001 roku Tomasz Mościcki przygotował w Starej Galerii ZPAF wystawę poświęcona Cyprowi. We wrześniu 2002 roku w tym samym miejscu zaprezentował  wystawę poświęcona budowie warszawskiego Mostu Siekierkowskiego. Na 2006 rok przygotowywana jest jego autorska wystawa poświęcona Athos – świętej górze greckich mnichów, zaś we wrześniu 2005 roku odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej prawosławnym klasztorom w Polsce (wystawa zbiorowa – współautorzy: Wiesław Zieliński i Krzysztof Miszułowicz).
Tomasz Mościcki jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, do którego wstąpił w 1995 roku. Czlonek władz Związku w latach 1996-2005.

Źródło: www.fotomost.acn.waw.pl

Galeria:

 1. Wrzesień 24th, 2011 at 22:25
  Reply | Quote | #1

  Dear Thomas
  I am un orthodox monk (priest) and i like photo.
  Your photos are very interesting.
  You can visit my site: http://www.photo-frerejean.com
  I hope to contact you.
  In Christ
  Frere Jean

 2. Ewa Jankowska
  Maj 30th, 2013 at 14:28
  Reply | Quote | #2

  Dzień dobry,
  zachwyciły mnie Pańskie fotografie z Cypru, które miałam okazję oglądać niestety tylko na stronie Fotomost. Czy zostały wydane w formie albumu? Z przyjemnością bym go zakupiła.
  Pozdrawiam,
  Ewa z Wrocławia

TOP