O stronie

Update: Luty 24th, 2016

Cześć !!! Witam Cię na mojej stronie poświęconej szlachetnej technice fotograficznej jaką jest technika gumy chromianowej.

Mam wrażenie że w megapikselowo-ultrazoomowych czasach prawdziwi artyści fotograficy, ich dorobek artystyczny nie potrafią się przebić przez internetowy zalew bylejactwa i pstrykactwa. W związku z tym chciałbym prezentować na tej stronie twórców i ich prace czyli, jak to jest w przypadku techniki gumy, unikatowe obrazy. Mam świadomość że prezentacja skanów czy fotografii gum na stronie internetowej to tylko namiastka wrażeń jakie daje obcowanie z nimi ‘na żywo’, ale wierzę że może to przyczynić się do popularyzacji tej pięknej techniki.

Kolejnym celem powstania strony jest popularyzacja tej techniki szlachetnej dającej nieograniczone możliwości twórcze okupione niestety dużą ilością pracy. Myślę że właśnie ten brak czasu, codzienny pośpiech tak charakterystyczny dla dzisiejszej rzeczywistości to główny powód zmniejszenia się popularności technik szlachetnych.

Zapraszam wszystkich do współtworzenia strony poprzez przesyłanie materiałów dotyczących gumy, artystów, techniki, ciekawych linków. Informacje można przesyłać przy użyciu formularza kontaktowego znajdującego się poniżej.

Chciałbym bardzo podziękować Panu Januszowi Decowi za wyrażenie zgody na wykorzystywanie przeze mnie  materiałów z jego strony www.guma.powernet.pl

Tomasz Grzyb

Twoja nazwa (wymagane)

Email (wymagane)

Tutuł

Wiadomość

 1. Listopad 23rd, 2014 at 01:00
  Reply | Quote | #1

  Poszukuje wiadomości o słowackich fotografikach pracujących w technice gumy chromianowej jak i w innych starych technikach fotograficznych.

  • Listopad 24th, 2014 at 09:02
   Reply | Quote | #2

   Witam,

   Niestety nie pomogę.

   Pozdrawiam

   Tomasz Grzyb

TOP